Filmoteka Promyczka

Filmoteka PROMYCZKA to inicjatywa wydawnictwa PROMYCZEK, na którą składają się serie filmów: 
 
„O świętych dla dzieci” 2012
 
„Opowieści Biblijne z Nowego i Starego Testamentu” 2013
 
 „Niezwykłe Opowieści” 2013
 
 „Domek na skale” 2014
 
"Aureola-od Stanisława do Karola" - w przygotowaniu
 
Ubogaceniem tych propozycji z filmami dla dzieci są teledyski do piosenek zespołu PROMYCZKI DOBRA oraz felietony realizowane przy okazji różnych konkursów, festiwali czy wydarzeń związanych z działalnością wydawnictwa PROMYCZEK.
 
 
 
Filmoteka PROMYCZKA to inicjatywa wydawnictwa PROMYCZEK, które jest wydawcą miesięcznika dla dzieci PROMYCZEK DOBRA.  Zarówno redakcja jak i wydawnictwo od wielu lat doceniały wielką rolę jaką w wychowaniu dzieci odgrywa telewizja i prezentowane w niej filmy. Stąd zrozumiałe są wysiłki wydawnictwa w nawiązaniu współpracy z redakcją katolicką Telewizji Polskiej, czy Ośrodkiem Telewizji Polskiej w Krakowie. Już w 1997 roku na zaproszenie redakcji PROMYCZKA DOBRA w Nowym Sączu gościła przez kilka dni redakcja programu TVP ZIARNO realizując trzy kolejne programy. Na uwagę zasługuje również fakt, że wielokrotnie dzieci z zespołu PROMYCZKI DOBRA były gośćmi programów katolickich Telewizji Polskiej oraz Telewizji TRWAM. W 2004 roku zespół zrealizował cztery teledyski, które do dziś goszczą na antenie tych telewizji. Były to video clipy do piosenek: Kogo Pan Bóg kocha? (zobacz), Jezu, ufam Tobie (zobacz), Chodź zrobimy wielki skok (zobacz) oraz Hej! Baco (zobacz).
 
Na poważnie o tworzeniu zbioru filmów dla dzieci wydawnictwo zaczęło myśleć po zakupie w 2008 roku pierwszej licencji od RAI TRADE na serię filmów „O świętych dla dzieci”. Niezwykle ważnym przedsięwzięciem dla stworzenia Filmoteki PROMYCZKA był zakup licencji na serię 36 półgodzinnych filmów animowanych „Opowieści Biblijne z Nowego i Starego Testamentu”. Jesteśmy dumni, że w naszym zbiorze znalazła się również jedna z niewielu katolickich produkcji amerykańskich „Niezwykłe Opowieści”, które to filmy znane są wśród katolików na całym świecie.
Niezwykłym powodzeniem cieszy się również odmienna w charakterze seria „Domek na skale”. Realizowana jest ona w Hiszpanii przez grupę VALIVAN na zamówienie amerykańskiej telewizji ETWN.
Obecnie trwają prace nad wydaniem nowej serii filmów dla dzieci o polskich świętych i błogosławionych "Aureola-od Stanisława do Karola". Premiera pierwszej z 3 płyt o świętych planowana jest na 20 września 2014 roku.